Na jednych z warsztatów oddechowych, w których uczestniczyłam kilka lat temu, zadano mi pytanie – Jaki jest Twój oddech?

W pierwszej chwili pomyślałam, że przecież nie ma nic bardziej naturalnego niż oddech. A jednak, podczas nauki oddechu utwierdziłam się, że niewiele o nim wiem i wiemy.  Przede wszystkim nie potrafimy nim zarządzać i za jego pomocą sterować swoją fizjologią i emocjami. 
Przez wiele lata obserwuję ludzi jak oddychają oraz uczę tego jak prawidłowo oddychać. Jako nauczyciel jogi, pływania i trener mentalny. Okazuje się, że zdecydowana większość osób oddycha, tak jakby chciała jakoś przeżyć, lecz nie po to, aby żyć w pełni i realizować swój życiowy potencjał.
Dlaczego? 
Kiedy oddychamy płytko, nie wykorzystujemy naszego potencjału oddechowego. Tlen to nie tylko główny napęd metabolizmu, lecz też zasilanie mózgu. Im skuteczniej oddychamy, tym lepiej pracuje nasz mózg. Jeśli jesteśmy niedotlenieni, tlenu wystarcza tylko na podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, ale już nie na efektywne działanie pod presją, na cierpliwość, empatię, żywy i znaczący kontakt z ludźmi. Także twórcze myślenie i działanie.

Jeżeli czujesz, że życie Cię przerasta, nie radzisz sobie ze stresującymi sytuacjami. Budzisz się w nocy lub masz problemy z zasypianiem. Być może odczuwasz napięcie w ciele i nie wiesz jak ruszyć do przodu, to znaczy, że nadszedł czas na pracę z własnym oddechem.

By dobrze radzić sobie w stresujących sytuacjach, potrzebujemy przede wszystkim świadomości oddechowej. Np. wielu ludzi prawie nie oddycha, w trudnych warunkach i sytuacjach. A przecież gdy siedzimy w bezruchu, na bezdechu, to gorzej widzimy, gorzej słyszymy i kojarzymy.

Za pomocą oddechu można naprawdę zmienić fizjologiczny stan organizmu i zmniejszyć siłę reakcji stresowej. Jest to na prawdę skuteczny sposób.

W ciągu kilku sesji, Twój świat się odmieni!

Ilość sesji: pakiety wykupujesz na miesiąc – 2 sesje w tygodniu. We wtorek i sobotę o 8.00

Czas sesji: 30 min

Sesje odbywają się przez platformę Zoome, linki do zajęć dostajesz przed zajęciami, na maila, whatsup lub telefon. To Ty decydujesz w jakie miejsce mam przesłać link do zajęć.

Co jeśli nie mogę uczestniczyć w sesjach? Wszystkie sesje oddechowe są udostępniane na platformie YOGAGO.

Chcesz rozpocząć ale nie masz wątpliwości i pytania? Umów się na bezpłatną konsultację, podczas której będziesz mógł zapytać o wszystko.

 

ZAMÓW PRAKTYKĘ

 

Korzyści 

  • Dostaniesz  konkretne i skuteczne techniki i metody oddechowe dzięki, którym świadomie zbudujesz wewnętrzny potencjał i spokój.
  • Wzmocnisz wewnętrzny spokój i poczucie zadowolenia niezależnie od okoliczności zewnętrznych.
  • Podniesienie jakości życia na poziomie fizycznym i mentalnym.
  • Dotrzesz do źródeł swoich frustracji, lęków.
  • Nauczysz się prostych metod relaksacyjnych, które pomogą Ci doenergetyzować i oczyścić umysł.
  • Zwiększy jakość swojego snu.

 

ZAMÓW PRAKTYKĘ

 

Jestem przekonana, że istnieje wiele obszarów, w których Tobie mogę pomóc. Serdecznie zapraszam Cię do kontaktu.